Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

  Mobilné sekačky dreva - bubnové  
  Video
1
Skorpion 280 RBG
 

Skorpion 280 RBG je mobilný bubnový štiepkovač zavesený na trojbodovej sústave závesu traktora. Pohon odovzdáva hriadeľ odberu výkonu traktora 540 ot./min, minimálny výkon traktora 60 KM.

Vstupný otvor štiepkovača s rozmermi 265 mm šírkou a 190 mm výškou dovoľuje drviť vetve s lístím a ihličím ako aj odpadov z píly, a tiež okrúhleho dreva do priemeru 180 mm.

Systém vťahovania dreva sa skladá z ozubeného, vťahujúceho a pritláčajúceho drevo, valčeka zabudovaného vo vahadle s priemerom 280 mm a spodnej húsenice s dĺžkou 680mm, pred ktorými je ručne skladaný stôl pre nakladanie.

Takáto konštrukcia systému vťahovania dreva umožňuje jednoduché nakladanie dreva, zlepšuje prácu operátorov a zväčšuje kapacitu. Valček a húsenica sú poháňané systémom hydraulických motorov spolu s reduktormi.

Plášťový bubon s 3 nožmi v sektorovom systéme (jeden obrat jeden rez) garantuje dosiahnutie vysokej kapacity štiepkovača pri stabilnej práci motora traktora a ekonomickej spotrebe pohonnej hmoty.

Použitie rezacích nožov z nástrojovej ocele umožňuje ich ostrenie behom používania z nominálnej dĺžky dokonca o 20 mm, tým predlžujúc ich životnosť.

Sito 30x30 alebo 50x50mm namontované pod rezacím bubnom zaisťuje jednotnú frakciu, ktorá je v súlade s normou G30 a G50. Zabraňuje vzniku nedoštiepok a triesok. Štiepka je transportovaná spod sita závitovkovým dopravníkom do vynášacieho ventilátora a následne je vyhadzovaná vyhadzovacou rúrou, ktorá je otáčaná pomocou závitovkovej točnice o 360°.

Štiepkovač je vybavený vlastnou hydraulickou sústavou, ktorá sa skladá z nádrže na olej, hydraulického čerpadla, elektrického ventilu a dvoch hydraulických motorov s prevodmi. Traktor slúži len ako pohonná jednotka.

Štandardným vybavením štiepkovača je regulácia rýchlosti posunu dreva, čo umožňuje produkciu štiepok rôznej veľkosti v závislosti na drvenom materiáli.

V štandardnom vybavení štiepkovača je najmodernejší elektronický systém No-stress dostupný na európskom trhu. Systém No-stress riadi prácu štiepkovača behom procesu rezania. Reguluje preťaženia pohonnej sústavy prostredníctvom automatického prechodného zastavenia podávajúcej sústavy. Štandardnou funkciou, okrem pauzy – zastavenia je reverz - prechodné vycúvanie dreva za účelom dodatočného odľahčenia rezacej sústavy v momente preťaženia. Editovateľné programové vybavenie systému proti preťaženiu No-stress dovoľuje jednoduchým spôsobom zmeniť nastavenia práce stroja a prispôsobenie individuálnym potrebám. Program „silné drevo”, „tenké drevo” umožňuje rýchlu zmenu režimu práce štiepkovača za účelom prispôsobenia ho aktuálne drvenému materiálu a efektívnejšej práce štiepkovača. Tento systém má vmontovaný počítač motorohodín.

Získaná štiepka môže byť využitá pre priame spaľovanie v peciach, pre výrobu kompostu, pre dekoračné účely a po opätovnom rozdrvení v kladívkovom mlyne ako surovinu pre výrobu brikiet a pelletu.

 

Technické údaje

MODEL ZAŘÍZENÍ

SKORPION 280 RBG

Gabarity (délka x šířka x výška) [mm]

1775 x 1980 (2700)* x 2250 (3050)*

Hmotnosť [kg]

1200

Priemer materiálu [mm]

kmeň do 180

Počet nožov [ks]

3 rezací + 1 operný

Rychlost podávání [bm/min]

do 22

Výkon stroje [m3/h]

do 10

Šírka štiepky [mm]

do 25 v závislosti na materiáli

Spôsob podávania

valček a húsenicový podávač
s hydraulickým pohonom

Priemer bubna [mm]

420

Rozmery hrdla (šířka x výška) [mm]

265 x 190

Dĺžka húsenice [mm]

680

Sito (očko) [mm]

30x30 ili 50x50

Minimálny výkon ťahača [KM]

60

()* - rozmer po rozložení.

 

Štandardné vybavenie:

  • Vyhadzovacia rúra so závitkovou točnicou 360°, deflektor.
  • Hriadeľ odberu výkonu.
  • Vlastný hydraulický systém.
  • Systém proti preťaženiu No–stress s počítačom motorohodín.
 
 
   
Teknamotor 2011   realizacja: www.dwarazy.com
stat4u