Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

  Mobilné sekačky dreva - bubnové  
  Video
1
Skorpion 280 SDBG
 

Skorpion 280 SDBG je mobilný bubnový štiepkovač v podobe špeciálneho návesu.

Vstupný otvor štiepkovača s rozmermi 265 mm šírkou a 190 mm výškou dovoľuje drviť vetve s lístím a ihličím ako aj odpadov z píly, a tiež okrúhleho dreva do priemeru 180 mm.

Systém vťahovania dreva sa skladá z ozubeného, vťahujúceho a pritláčajúceho drevo, valčeka zabudovaného vo vahadle s priemerom 280 mm a spodnej húsenice s dĺžkou 680mm, pred ktorými je ručne skladaný stôl pre nakladanie.

Takáto konštrukcia systému vťahovania dreva umožňuje jednoduché nakladanie dreva, zlepšuje prácu operátorov a zväčšuje kapacitu. Valček a húsenica sú poháňané systémom hydraulických motorov spolu s reduktormi.

Plášťový bubon s 3 nožmi v sektorovom systéme (jeden obrat jeden rez) garantuje dosiahnutie vysokej kapacity štiepkovača pri stabilnej práci motora a ekonomickej spotrebe pohonnej hmoty.

Použitie rezacích nožov z nástrojovej ocele umožňuje ich ostrenie behom používania z nominálnej dĺžky dokonca o 20 mm, tým predlžujúc ich životnosť.

Sito 30x30 alebo 50x50mm namontované pod rezacím bubnom zaisťuje jednotnú frakciu, ktorá je v súlade s normou G30 a G50. Zabraňuje vzniku nedoštiepok a triesok. Štiepka je transportovaná spod sita závitovkovým dopravníkom do vynášacieho ventilátora a následne je vyhadzovaná vyhadzovacou rúrou, ktorá je otáčaná pomocou závitovkovej točnice o 360°.

Štiepkovač je vybavený vlastnou hydraulickou sústavou, ktorá sa skladá z nádrže na olej, hydraulického čerpadla, elektrického ventilu a dvoch hydraulických motorov s prevodmi. Štandardným vybavením štiepkovača je regulácia rýchlosti posunu dreva, čo umožňuje produkciu štiepok rôznej veľkosti v závislosti na drvenom materiáli.

Pohon tvorí trojvalcový priemyslový motor Lombardini LDW 1603 chladený kvapalinou s výkonom 40,1 KM. Vstavaný motor je maskou z polyesterového laminátu. Použitie nádrže s pohonnou hmotou s objemom 40l umožňuje niekoľko hodinovou prácu štiepkovača.

Štiepkovač Skorpion 280 SDBG má európsku homologizáciu, ktorá dovoľuje registráciu stroja a pripustenie do cestnej prevádzky v každej zemi Európskej únie.

Konštrukcia štiepkovača je osadená na jednoosovom podvozku, vybavenom nájazdovou a parkovacou brzdou ako aj ťahacím závesom pod guľovým svorníkom alebo úchytom s otvorom. Štiepkovač je vybavený moderným cestným LED osvetlením.

V štandardnom vybavení štiepkovača je najmodernejší elektronický systém No-stress dostupný na európskom trhu. Systém No-stress riadi prácu štiepkovača behom procesu rezania. Reguluje preťaženia pohonnej sústavy prostredníctvom automatického prechodného zastavenia podávajúcej sústavy. Štandardnou funkciou, okrem pauzy – zastavenia je reverz - prechodné vycúvanie dreva za účelom dodatočného odľahčenia rezacej sústavy v momente preťaženia. Editovateľné programové vybavenie systému proti preťaženiu No-stress dovoľuje jednoduchým spôsobom zmeniť nastavenia práce stroja a prispôsobenie individuálnym potrebám. Program „silné drevo”, „tenké drevo” umožňuje rýchlu zmenu režimu práce štiepkovača za účelom prispôsobenia ho aktuálne drvenému materiálu a efektívnejšej práce štiepkovača. Tento systém má vmontovaný počítač motorohodín.

Získaná štiepka môže byť využitá pre priame spaľovanie v peciach, pre výrobu kompostu, pre dekoračné účely a po opätovnom rozdrvení v kladívkovom mlyne ako surovinu pre výrobu brikiet a pelletu.

 

Technické údaje

MODEL ZARIADENIA

SKORPION 280 SDBG

Rozmery (dĺž. x šír. výš.) [mm]

3750 (4460)* x 1810 x 2300 (3100)*

Hmotnosť [kg]

1620

Priemer konárov [mm]

180

Počet nožov

3 rezacie + 1 podporný

Rýchlosť podávania [bm/min]

do 22

Výkon stroja [m3/h]

do 10

Šírka štiepky [mm]

do 25 mm v závislosti na materiálu

Spôsob podávania (posunu materiálu)

valček a húsenicový podávač s hydraulickým pohonom

Priemer bubna [mm]

420

Rozmery hrdla (šírka x výška) [mm]

265 x 190

Technické údaje motoru

Model motora

LOMBARDINI 1603

Objem valcov [cm3]

1649

Výkon motora [KM]

40,1

Druh chladenia

kvapalina

Druh PH

diesel

Objem palivové nádrže [l]

40

Max. spotreba paliva [l/h]

6

Štartovanie

elektrické

()* – rozmer po rozložení, v priebehu prevádzky.

 

Štandardné vybavenie:

  • Náhradné koleso.
  • Vyhadzovacia rúra so závitkovou točnicou 360°, deflektor.
  • Moderné LED-ové cestné osvetlenie.
  • Vlastný hydraulický systém
  • Systém proti preťaženiu No–stress s počítačom motorohodín.
 
 
   
Teknamotor 2011   realizacja: www.dwarazy.com
stat4u