Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

  Mobilné sekačky dreva - bubnové  
  Video
1
Skorpion 350 RB
 

Skorpion 350 RB je mobilný bubnový štiepkovač zabudovaný na jednoosovom podvozku. Pohon prechádza cez valček odberu výkonu traktora 540 U/min, minimálny výkon traktora 100 KM.

Vstupný otvor štiepkovača s rozmermi 375 mm /šírka/ a 340 mm /výška/ dovoľuje drviť vetve s lístím a ihličím ako aj odpadov z píly do 300 mm, a tiež okrúhleho dreva do priemeru 250 mm. Štiepkovač, vzhľadom na veľké priemery drveného materiálu je štandardne vybavený základom pre montáž hydraulického žeriava pre mechanické nakladanie dreva.

Systém vťahovania dreva sa skladá z ozubeného, vťahujúceho a pritláčajúceho drevo, valčeka zabudovaného vo vahadle s priemerom 380 mm a spodnou húsenicou s dĺžkou 680 mm, pred ktorými je ručne skladaný stôl pre nakladanie.

Štiepkovač môže byť pre mechanické nakladanie vybavený hydraulicky skladanou, nakladajúcou klapkou, vybavenou dodatočným húsenicovým podávačom s dĺžkou 600 mm.

Takáto konštrukcia systému vťahovania dreva umožňuje jednoduché nakladanie dreva, zlepšuje prácu operátorov a zväčšuje kapacitu. Valček a húsenica sú poháňané systémom hydraulických motorov spolu s reduktormi.

Štiepkovač je vybavený vlastnou hydraulickou sústavou, ktorá sa skladá z nádrže na olej, hydraulického čerpadla, elektrického ventila a dvoch hydraulických motorov s prevodmi. Traktor slúži len ako pohonná jednotka.

Uplatnenie sústavy 4 rezacích nožov na bubne, ktoré sú sektorovo nastavené (jeden obrat bubna na jeden úplný rez) zaisťuje dosiahnutie veľmi veľkých možností štiepkovača pri pomerne malom výkone ťahača. Konštrukcia nožov umožňuje ich zostrenie behom používania s nominálnou dĺžkou dokonca o 55 mm, čím predlžuje ich životnosť.

Sito 30x30 alebo 50x50mm namontované pod rezacím bubnom zaisťuje jednotnú frakciu, ktorá je v súlade s normou G30 a G50. Zabraňuje vzniku nepravidelných štiepok a triesok.

Štandardným vybavením štiepkovača je regulácia rýchlosti posunu dreva, čo umožňuje produkciu štiepok rôznej veľkosti v závislosti na drvenom materiáli. Štiepka je vyberaná spod sita dvoma závitkovými dopravníkmi do vyhadzovacieho ventilátora a jeho pomocou vyhadzovaná vyhadzovacou rúrou.

Štiepkovač vybavený vyhadzovacou rúrou, ktorá je ručne otáčaná pomocou závitkovej točnice o 360°. Štiepkovač môže tiež byť vybavený hydraulicky skladanou vyhadzovacou rúrou spolu s automatickým ovládaním točnice 240° pomocou Joysticka.

Štandardne je štiepkovač vybavený osou bez brzdy do 25 km/h, opčne môže byť vybavený jazdnou osou s rezorovaným zavesením a pneumatickou brzdou do 40 km/h. Štiepkovač je vybavený moderným cestným LED osvetlením.

Situovanie nakladajúceho stola s uhlom 90° voči smeru jazdy dovoľuje súčasný transport štiepkovača a prívesu ťahačom (štiepkovač je vybavený automatickým ťahacím závesom).

V štandardnom vybavení štiepkovača je najmodernejší elektronický systém No-stress dostupný na európskom trhu. Systém No-stress riadi prácu štiepkovača behom procesu rezania. Reguluje preťaženia pohonnej sústavy prostredníctvom automatického prechodného zastavenia podávajúcej sústavy. Štandardnou funkciou, okrem pauzy – zastavenia je reverz - prechodné vycúvanie dreva za účelom dodatočného odľahčenia rezacej sústavy v momente preťaženia. Editovateľné programové vybavenie systému proti preťaženiu No-stress dovoľuje jednoduchým spôsobom zmeniť nastavenia práce stroja a prispôsobenie individuálnym potrebám. Program silné drevo, tenké drevo umožňuje rýchlu zmenu režimu práce štiepkovača za účelom prispôsobenia ho aktuálne drvenému materiálu a efektívnejšej práce štiepkovača. Tento systém má vmontovaný počítač motorohodín.

Získaná štiepka môže byť využitá pre priame spaľovanie v peciach, pre výrobu kompostu, pre dekoračné účely a po opätovnom rozdrvení v kladívkovom mlyne ako surovinu pre výrobu brikiet a pelletu.

Nákup štiepkovača Skorpion 350 RB je optimálnym riešením pre podniky a firmy, ktoré rozvíjajú svoju činnosť v rámci moderného a ekologického poňatia výroby.

 

Technické údaje

MODEL ZAŘÍZENÍ

SKORPION 350 RB

Gabarity (délka x šířka x výška) [mm]

≈4000 x 2260 (2760)* x [2650 štandardná vyhadzovacia rúra] [2670 (4000)* skladaná vyhadzovacia rúra]

Hmotnosť [kg]

2450 bez hydraulického žeriavu**

Priemer materiálu [mm]

kmeň do 250

Počet nožov [ks]

4 rezacie + 1 podporný

Rychlost podávání [bm/min]

do 21

Výkon stroje [m3/h]

do 16

Šírka štiepky [mm]

do 28 v závislosti na materiáli

Spôsob podávania

valček a húsenicový podávač
s hydraulickým pohonom

Priemer bubna [mm]

520

Rozmery hrdla (šířka x výška) [mm]

375 x 340

Dĺžka húsenice [mm]

stôl 680mm, (klapka 600mm)***

Sito (očko) [mm]

30x30 ili 50x50

Minimálny výkon ťahača [KM]

100

()* - rozmer po rozložení.
()** - hmotnosť závisí od vybavenia štiepkovača.
()*** - dostupný v opcii.

 

Štandardné vybavenie:

 • Jazdná osa do 25 km/hod.
 • Nakladajúci stôl je vybavený húsenicou a ručne skladanou nakladajúcou klapkou bez húsenice.
 • Vyhadzovacia rúra so závitkovou točnicou 360°, deflektor.
 • Moderné LED-ové cestné osvetlenie.
 • Hriadeľ odberu výkonu
 • Vlastný hydraulický systém
 • Systém proti preťaženiu No–stress s počítačom motorohodín.
 • Automatický odťahový úchyt pre príves.

Opčné vybavenie:

 • Jazdná osa s resorovanou nápravou (do 40 km/hod.) alebo pneumatickou nápravou (do 80 km/hod.), osi vybavené pneumatickou brzdou.
 • Hydraulicky skladaný nakladajúci stôl (klapka) spolu s nakladajúcou húsenicou.
 • Hydraulicky skladaná vyhadzovacia rúra spolu s automatickým ovládaním točnicou 240° a deflektorom.
 • Zvýšenie vyhadzovacej rúry.
 • Hydraulický zdvih (žeriav).
 • Ovládanie pomocou Joysticka.
 
 
   
Teknamotor 2011   realizacja: www.dwarazy.com
stat4u