Sekačka dreva
Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor
POZRI VŠETKY ZARIADENIA

PONUKA: Štiepkovače mobilné - diskové

Popis zariadenia

Sekačka dreva Skorpion160 SD je strojné zariadenie slúžiace pre drvenie konárov, kmeňov stromov a drevenej guľatiny, a tiež drevného odpadu priemeru do 160 mm.

Skorpion 160 SD je disková sekačka s pneumatickým systémom vyhadzovania na kotúči. Štiepka je vyhadzovaná otočným komínom, ktorý sa otáča o 360° k podvozku. Rezný systém tvorí kotúč s 2 rezacími nožmi (obojstranne brúsenými). Poháňací systém tvorí dvojvalcový benzínový motor chladený vzduchom o výkonu 38 nebo 37 KM, s krytom. Použitie 40 litrovej palivovej nádrže umožňuje niekoľkohodinovou prácu stroja v terénu. Táto sekačka je vybavená hydraulickým pohonom valcov pre posun materiálu, napájaným z vlastného hydraulického čerpacieho agregátu.

Štiepkovač Skorpion 160 SD má európsku homologizáciu, ktorá dovoľuje registráciu stroja a pripustenie do cestnej prevádzky v každej zemi Európskej únie.

Konštrukcia štiepkovača je osadená na jednoosovom podvozku, vybavenom nájazdovou a parkovacou brzdou ako aj ťahacím závesom pod guľovým svorníkom alebo úchytom s otvorom. Štiepkovač je vybavený moderným cestným LED osvetlením.

V štandardnom vybavení štiepkovača je najmodernejší elektronický systém No-stress dostupný na európskom trhu. Systém No-stress riadi prácu štiepkovača behom procesu rezania. Reguluje preťaženia pohonnej sústavy prostredníctvom automatického prechodného zastavenia podávajúcej sústavy. Štandardnou funkciou, okrem pauzy – zastavenia je reverz - prechodné vycúvanie dreva za účelom dodatočného odľahčenia rezacej sústavy v momente preťaženia. Editovateľné programové vybavenie systému proti preťaženiu No-stress dovoľuje jednoduchým spôsobom zmeniť nastavenia práce stroja a prispôsobenie individuálnym potrebám. Program „silné drevo”, „tenké drevo” umožňuje rýchlu zmenu režimu práce štiepkovača za účelom prispôsobenia ho aktuálne drvenému materiálu a efektívnejšej práce štiepkovača. Tento systém má vmontovaný počítač motorohodín.

Získaná štiepka môže byť využitá pre priame spaľovanie v peciach, pre výrobu kompostu, pre dekoračné účely a po opätovnom rozdrvení v kladívkovom mlyne ako surovinu pre výrobu brikiet a pelletu.

 

Technické údaje

MODEL ZARIADENIA

SKORPION 160 SD

Rozmery (dĺž. x šír. výš.) [mm] 3700 x 1760 x 2250
Hmotnosť [kg] 930
Priemer konárov [mm] 160
Počet nožov 2 rezací + 2 operné
Rýchlosť podávania [bm/min] do 33
Výkon stroja [m3/h] do 12
Šírka štiepky [mm] od 9 do 11
Spôsob podávania (posunu materiálu) hydraulický podavač
Priemer disku [mm] 550
Rozmery hrdla (šírka x výška) [mm] 285 x 165
Technické údaje motora
Model motora KOHLER Command PRO EFI ECH980
Briggs&Stratton VANGUARD EFI 37
Objem valcov [cm3] 999
993
Výkon motora [KM] 38
37
Druh chladenia vzduch
Druh PH benzín
Objem palivové nádrže [l] 40
Štartovanie elektrické

 

Štandardné vybavenie:

  • Náhradné koleso.
  • Vyhadzovacia rúra so závitkovou točnicou 360°, deflektor.
  • Moderné LED-ové cestné osvetlenie.
  • Vlastný hydraulický systém
  • Systém proti preťaženiu No–stress s počítačom motorohodín.

Opcia vybavenia:

  • predľženie vyhadzovacieho komína

POLOŽ OTÁZKU

TEKNAMOTOR 2015
realizacja:dwarazy.com
hore