Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor
POZRI VŠETKY ZARIADENIA

PONUKA: Štiepkovače za traktor - bubnové

Popis zariadenia

Skorpion 500 RB je bubnový štiepkovač spolupracujúci s pôdohospodárskym ťahačom s minimálnym výkonom 120KM (540 – 750 obr./min). Štiepkovač, vzhľadom na značné gabarity štiepkovaného materiálu s priemerom do 300 mm, je určený pre mechanické nakladanie dreveného odpadu pomocou hydraulického žeriavu (zdvihu). (Štandardne je vybavený základom pre jeho upevnenie). Veľký priestor pre nakladanie dreva, hrdlo s rozmermi 550 x 370 mm, umožňuje štiepkovanie košatých vetví a iných objemovo obšírnych drevených odpadov.

Systém vťahovania dreva sa skladá z ozubeného, vťahujúceho a pritláčajúceho drevo, valčeka zabudovaného vo vahadle s priemerom 380 mm a spodnou húsenicou s dĺžkou 920 mm, pred ktorými je hydraulicky skladaný stôl pre nakladanie s druhou húsenicou s dĺžkou 850 mm.

Sústava vťahovania dreva je napájaná hydraulickým čerpadlom, ktorým je štiepkovač štandardne vybavený. Toto čerpadlo poháňa valček a húsenice pomocou sústavy hydraulických motorov spolu s reduktormi.

Uplatnenie sústavy 3 rezacích nožov na bubne, ktoré sú sektorovo nastavené (jeden obrat bubna na jeden úplný rez) zaisťuje dosiahnutie veľmi veľkých možností štiepkovača pri pomerne malom výkone ťahača/traktora.

Zaistenie pravidelnej štiepky je možné vďaka uplatneniu sita namontovaného pod rezacím bubnom. Štiepky sú vyberané spod sita dvoma závitkovými dopravníkmi do vyhadzovacieho ventilátora a jeho pomocou vyhadzované vyhadzovacou rúrou. Štiepkovač štandardne vybavený hydraulicky skladanou vyhadzovacou rúrou spolu s automatickým ovládaním točnice o 240° pomocou Joysticka.

Konštrukcia štiepkovača je osadená na jednoosovom podvozku, čo umožňuje viezť zariadenie na cestách všetkého druhu. Typické uplatnenie jazdnej osi bez brzdy umožňuje Skorpionovi 500 RB sa pohybovať rýchlosťou do 25 km/hod. Môže tiež byť vybavený jazdnou osou s resorovanou alebo pneumatickou nápravou – obe osi majú pneumatickú brzdu.

Situovanie nakladajúceho stola s uhlom 90° voči smeru jazdy dovoľuje súčasný transport štiepkovača a prívesu pomocou jedného ťahača/traktora (štiepkovač má automatický ťahací záves).

Štiepkovač je vybavený moderným cestným osvetlením LED.

V štandardnom vybavení Skorpiona 500 RB je k dispozícii jeden z najmodernejších systémov No-stress v Európe. Automaticky zabraňuje preťaženiu pohonnej sústavy, a to vďaka prechodnému zastaveniu podávajúcej sústavy. Systém umožňuje veľmi jednoduchým spôsobom zmenu nastavení práce zariadenia a prispôsobenie jej individuálnym potrebám. Programy s názvom: „hrubé drevo” a „tenké drevo” umožňujú rýchlu zmenu režimu práce zariadenia. Je teda veľmi jednoduché prispôsobiť prácu štiepkovača aktuálne štiepenému materiálu, vďaka čomu sa zväčšuje jeho efektivita. Tento systém má vstavaný počítač motorohodín.

Štiepky získané z drevených odpadov je možné využiť ako energetický materiál na spaľovanie, surovinu pre výrobu nábytkových dosák alebo pre ďalšie spracovanie v kladívkových mlynoch.

Nákup štiepkovača Skorpion 500 RB je optimálnym riešením pre podniky a firmy, ktoré rozvíjajú svoju činnosť v rámci moderného a ekologického poňatia výroby.

 

Technické údaje

MODEL ZARIADENIA

SKORPION 500 RB

Gabarity (délka x šířka x výška) [mm] 3870 x 2360 (3000)* x 3020 (4460)*
Hmotnosť [kg] 3700 bez hydraulického žeriavu**
Priemer materiálu [mm] kmeň do 300
Počet nožov [ks] 3 rezacie + 1 podporný
Rychlost podávání [bm/min] do 21
Výkon stroje [m3/h] do 20
Šírka štiepky [mm] do 35 v závislosti na materiáli
Spôsob podávania valček a húsenicový podávač
s hydraulickým pohonom
Priemer bubna [mm] 520
Rozmery hrdla (šířka x výška) [mm] 550 x 370
Dĺžka húsenice [mm] stôl 920mm, klapka 850mm
Sito (očko) [mm] 30x30 ili 50x50
Minimálny výkon ťahača [KM] 120
()* - rozmer po rozložení.
()** - hmotnosť závisí od vybavenia štiepkovača.

 

Štandardné vybavenie:

 • Jazdná osa do 25 km/hod.
 • Hydraulicky skladaný nakladajúci stôl (klapka) spolu s nakladajúcou húsenicou.
 • Hydraulicky skladaná vyhadzovacia rúra spolu s automatickým ovládaním točnicou 240° a deflektorom.
 • Ovládanie pomocou Joysticka.
 • Moderné LED-ové cestné osvetlenie.
 • Hriadeľ odberu výkonu.
 • Vlastný hydraulický systém
 • Hydraulicky regulovaná podporná noha.
 • Systém proti preťaženiu No–stress s počítačom motorohodín.
 • Automatický odťahový úchyt pre príves.

Opčné vybavenie:

 • Jazdná osa s resorovanou nápravou alebo pneumatickou nápravou, osi vybavené pneumatickou brzdou.
 • Hydraulický zdvih (žeriav).

POLOŽ OTÁZKU

TEKNAMOTOR 2015
realizacja:dwarazy.com
hore