Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor
POZRI VŠETKY ZARIADENIA

PONUKA: Štiepkovače za traktor - bubnové

Popis zariadenia

Skorpion 280 RBG je mobilný bubnový štiepkovač zavesený na trojbodovej sústave závesu traktora. Pohon odovzdáva hriadeľ odberu výkonu traktora 540 ot./min, minimálny výkon traktora 60 KM.

Vstupný otvor štiepkovača s rozmermi 265 mm šírkou a 190 mm výškou dovoľuje drviť vetve s lístím a ihličím ako aj odpadov z píly, a tiež okrúhleho dreva do priemeru 180 mm.

Systém vťahovania dreva sa skladá z ozubeného, vťahujúceho a pritláčajúceho drevo, valčeka zabudovaného vo vahadle s priemerom 280 mm a spodnej húsenice s dĺžkou 680mm, pred ktorými je ručne skladaný stôl pre nakladanie.

Takáto konštrukcia systému vťahovania dreva umožňuje jednoduché nakladanie dreva, zlepšuje prácu operátorov a zväčšuje kapacitu. Valček a húsenica sú poháňané systémom hydraulických motorov spolu s reduktormi.

Plášťový bubon s 3 nožmi v sektorovom systéme (jeden obrat jeden rez) garantuje dosiahnutie vysokej kapacity štiepkovača pri stabilnej práci motora traktora a ekonomickej spotrebe pohonnej hmoty.

Použitie rezacích nožov z nástrojovej ocele umožňuje ich ostrenie behom používania z nominálnej dĺžky dokonca o 20 mm, tým predlžujúc ich životnosť.

Sito 30x30 alebo 50x50mm namontované pod rezacím bubnom zaisťuje jednotnú frakciu, ktorá je v súlade s normou G30 a G50. Zabraňuje vzniku nedoštiepok a triesok. Štiepka je transportovaná spod sita závitovkovým dopravníkom do vynášacieho ventilátora a následne je vyhadzovaná vyhadzovacou rúrou, ktorá je otáčaná pomocou závitovkovej točnice o 360°.

Štiepkovač je vybavený vlastnou hydraulickou sústavou, ktorá sa skladá z nádrže na olej, hydraulického čerpadla, elektrického ventilu a dvoch hydraulických motorov s prevodmi. Traktor slúži len ako pohonná jednotka.

Štandardným vybavením štiepkovača je regulácia rýchlosti posunu dreva, čo umožňuje produkciu štiepok rôznej veľkosti v závislosti na drvenom materiáli.

V štandardnom vybavení štiepkovača je najmodernejší elektronický systém No-stress dostupný na európskom trhu. Systém No-stress riadi prácu štiepkovača behom procesu rezania. Reguluje preťaženia pohonnej sústavy prostredníctvom automatického prechodného zastavenia podávajúcej sústavy. Štandardnou funkciou, okrem pauzy – zastavenia je reverz - prechodné vycúvanie dreva za účelom dodatočného odľahčenia rezacej sústavy v momente preťaženia. Editovateľné programové vybavenie systému proti preťaženiu No-stress dovoľuje jednoduchým spôsobom zmeniť nastavenia práce stroja a prispôsobenie individuálnym potrebám. Program „silné drevo”, „tenké drevo” umožňuje rýchlu zmenu režimu práce štiepkovača za účelom prispôsobenia ho aktuálne drvenému materiálu a efektívnejšej práce štiepkovača. Tento systém má vmontovaný počítač motorohodín.

Získaná štiepka môže byť využitá pre priame spaľovanie v peciach, pre výrobu kompostu, pre dekoračné účely a po opätovnom rozdrvení v kladívkovom mlyne ako surovinu pre výrobu brikiet a pelletu.

 

Technické údaje

MODEL ZARIADENIA

SKORPION 280 RBG

Rozmery (dĺž. x šír. výš.) [mm] 1775 x 1980 (2700)* x 2250 (3050)*
Hmotnosť [kg] 1200
Priemer konárov [mm] 180
Počet nožov 3 rezací + 1 operný
Rýchlosť podávania [bm/min] do 22
Výkon stroja [m3/h] do 10
Šírka štiepky [mm] do 25 mm v závislosti na materiálu
Spôsob podávanie (posunu materiálu) valček a húsenicový podávač s hydraulickým pohonom
Priemer bubna [mm] 420
Sito [mm] od 30 do 50
Rozmery hrdla (šírka x výška) [mm] 265 x 190
Druh pohonu z poháňacej jednotky traktoru
()* - rozmer po rozložení.

 

Štandardné vybavenie:

  • Vyhadzovacia rúra so závitkovou točnicou 360°, deflektor.
  • Hriadeľ odberu výkonu.
  • Vlastný hydraulický systém.
  • Systém proti preťaženiu No–stress s počítačom motorohodín.

POLOŽ OTÁZKU

TEKNAMOTOR 2015
realizacja:dwarazy.com
hore